מחשבון BMR

מחשבון BMR – חשב את קצב חילוף החומרים הבסיסי של הגוף שלך. חשב כמה קלוריות אתה צריך לצרוך בכל יום.הכנס את הגיל שלך,משקל וגובה ואנחנו נחשב כמה קלוריות את צריך לצרוך בכל יום על מנת לשמור על אורח חיים בריא.
מחשבון BMR

מה זה BMR ?

BMR  מאפשר לנו לדעת את כמות האנרגיה שהגוף שלנו שורף במצב מנוחה.חילוף החומרים הבסיסי  ומספר הקלוריות הנדרש כדי לשמור על תפקוד גופכם במנוחה. כדי להשיג את ה- BMR שלך, פשוט הזן את הגובה, המין, הגיל והמשקל שלך למטה. לאחר שקבעת את ה- BMR שלך, אתה יכול להתחיל לעקוב אחר כמה קלוריות ביום שאתה צריך כדי לשמור או לרדת במשקל.

חשב BMR - מחשבון שריפת קלוריות יומי

מה משפיע על קצב חילוף החומרים הבסיסי שלך?

ישנם מספר גורמים הקובעים את קצב חילוף החומרים הבסיסי שלך, כולל גנטיקה, גיל, מין, הורמונים והתזונה שאתה צורך בכל יום. פירוש הדבר שלמרות שישנם גורמים שאינם בשליטתך, אם אתה מתמקד בשיפור האוכל שאתה מכניס לגופך, אתה יכול להגדיל את קצב חילוף החומרים הבסיסי שלך. התמקדו בבניית מסת גוף רזה כדי להגביר את קצב חילוף החומרים הבסיסי. מחקרים הראו כי תרגילים אנאירוביים כמו הרמת משקולות ו- HIT משפרים את הרכב גופך על ידי הגדלת מסת הגוף הרזה והורדת מסת השומן, ומגדילים את ה- BMR.

איך מחשבים BMR והוצאות קלוריות יומי ?

אם אתה רוצה לחשב את BMR שלך אתה יכוללהשתמש בנוסחה שתוכננה על ידי מדענים, אתה יכול לבדוק את זה במעבדה או להשתמש במחשבון שלנו. שום שיטה אינה מדויקת לחלוטין, אך ככל הנראה בדיקת מעבדה תתן לך את התצואה ההטוב ביותר. אך מכיוון שבדיקות מעבדה יכולות להיות יקרות, דיאטנים ומתאמנים רבים משתמשים באחת בשיטות האחרות כדי לקבוע את קצב חילוף החומרים הבסיסי ו / או את המספר הכולל של קלוריות שהם שורפים מדי יום.

נוסחה לחישוב BMR

גברים:

BMR = 88.362 + (13.397 x weight in kg) + (4.799 x height in cm) – (5.677 x age in years)

Women:

 BMR = 447.593 + (9.247 x weight in kg) + (3.098 x height in cm) – (4.330 x age in years)

כמה קלוריות אתה צריך לאכול בכל יום ?

אם השתמשת במחשבון  BMR שלנו  הצעד הבא שלך הוא לכלול את מספר הקלוריות שאתה שורף במהלך פעילויות יומיומיות על סמך אורח החיים שלך:

ללא פעיל גופנית כלל אם אתה מבצע פעילות גופנית מינימלית הכפל את ה- BMR ב- 1.2.

פעיל קצת אם אתה מתאמן בקלילות יום עד שלושה ימים בשבוע, הכפל את ה- BMR ב- 1.375.

פעיל גופנית באופן קבוע

 אם אתה מתאמן בצורה רציפה שלושה עד חמישה ימים בשבוע, הכפל את ה- BMR ב- 1.55.

פעיל מאוד

 אם אתם עוסקים בפעילות גופנית קשה שישה עד שבעה ימים בשבוע, הכפלו את ה- BMR ב- 1.725.

ספורטאי או אתלט 

 אם אתם עוסקים בפעילות גופנית קשה כחלק מהעבודה שלכם  שישה עד שבעה ימים בשבוע או שיש הכפלו את ה- BMR ב 1.9.

מה ההבדל בין bmr ל rmr

RMR – ( קצב חילוף החומרים במנוחה- (Resting Metabolic Rate), הוא מודד את כמות האנרגיה שהגוף שורף במצב מנוחה מוחלטת.

BMR – ( קצב מטבולי בסיסי- Basal Metabolic Rate) הוא מדד המייצג את כמות האנרגיה שהגוף שורף במצב מנוחה. כלומר, כמות האנרגיה הנחוצה לשם שמירה על תפקודים גופניים הכרחיים בלבד, כגון: הכפלת תאים, הפעלת שרירי הנשימה, שריר הלב ועוד

איך להגדיל את ה- BMR שלי?
כדי להגדיל את ה- BMR שלך (קצב חילוף החומרים הבסיסי), אתה יכול לנסות: לאכול יותר חלבון בכל ארוחה. אימוני כושר באופן רציף הגדלת הפעילות היומיומית שלכם -השתמשו במדרגות במקום במעלית,נסו ללכת יותר במקום לנסוע באוטו ועוד. אימוני ליבה ומשקולות