מחשבון אחוזי שומן

מחשבון אחוזי שומן- חשב את כמות אחוזי השומן בגוף שלך לפי הנוסחה העדכנית שלנו, הזינו את הגיל ,הגובה, והמשקל שלכם ואנחנו נתן לכם הערכה לגבי אחוזי השומן שלכם
חישוב אחוזי שומן לגברים ולנשים לפי גובה ומשקל

מה הם אחוזי השומן ?

המשמעות של אחוזי שומן הוא כמות השומן בגוף שלך , ביחס לרקמה רזה (שרירים, עצמות, מי גוף, איברים וכו ‘). בדידת אחוזי השומן זו מהווה אינדיקטור ברור יותר לכושרכם. ככל שאחוזי השומן גבוהים יותר , כך יש סיכוי גבוה יותר לפתח מחלות הקשורות להשמנת יתר, כולל מחלות לב, לחץ דם גבוה, שבץ מוחי וסוכרת מסוג 2.

חשב את אחוזי השומן שלך

האם אחוזי השומן שלכם תקינים ?

לאחר שחישבתם את אחוזי השומן בגופכם בעזרת המחשבון אחוזי השומן שלנו, עליכם להשוות אותו לערכים המומלצים. הרשימה שלהלן מציגה את השומן הממוצעים לפי אורח החיים שלכם והמין שלכם.

 

שומן חיוני: 10-13% (נשים), 2-5% (גברים)

ספורטאים: 14–20% (נשים), 6–13% (גברים)

בכושר: 21–24% (נשים), 14-17% (גברים)

ממוצע: 25–31% (נשים), 18–24% (גברים)

מעל לממוצע: 32% + (נשים), 25% + (גברים)

השמנת יתר: 37% + (נשים), 30% + (גברים)

 

משמעות הנתונים היא שאם אחוז השומן בגופך נמוך מ- 31% אצל נשים ו- 30% אצל גברים, אתה נמצא בטווח הממוצע ואין לך מה לדאוג. רמות גבוהות יותר של שומן בגוף עלולות להיות מסוכנות עבורך ועלייך להתייעץ עם רופא.

למה אני צריך לבדוק את אחוזי השומן בגוף שלי ?

אחוז מוגזם של שומן בגוף, לעומת זאת, יכול לגרום לבעיות בריאותיות מרובות, כגון:

מחלות לב: השמנת יתר ורמות גבוהות של שומן בגוף עלולות לגרום ליתר לחץ דם ולרמות גבוהות של כולסטרול רע, המהווים כגורמי סיכון למחלות לב. במקרים קיצוניים הם עלולים להוביל לשבץ מוחי, סיבת המוות השלישית בשכיחותה בארצות הברית.

בעיות בהורמונים הגבריים: רמת שומן גבוהה בגוף עלולה להוביל לייצור יתר של הורמונים גבריים ולגרום לצמיחת שיער בפנים ולאקנה.

סוכרת: שומן גבוה בגוף יכול להוביל לסוכרת מסוג 2. יש קשר חזק בין סוכרת לבין עודף משקל; אנשים הנמצאים בסיכון הגבוה ביותר לפתח סוכרת מסוג 2 הם אלו שיש להם אינדקס מסת גוף (BMI) גבוה ואחוז שומן גבוה בגוף.

סיבוכי הריון: נשים עם רמות שומן גבוהות בגוף נוטות יותר ללדת בטרם עת או ללדת ילדים עם בעיות בריאות, כולל השמנת יתר. 

איך להוריד אחוזי שומן בגוף?
לאחר שבדקתם במחשבון אחוזי השומן שלנו את אחוז השומן בגוף שלכם, ועשיתם השוואה עם טבלת אחוזי השומן המקובלת , כנראה הגעתם למסקנה שאתם רוצים להפחית את אחוזי השומן בגוף שלכם וליצור אורח חיים בריא יותר .בעזרת הורדת אחוזי השומן תוכלו להמנע ממחלות ולשפר את הבריאות שלכם.

10 דרכים להוריד את אחוזי השומן בגוף שלכם

   1. הכינו תוכנית מסודרת מראש – אם אתם רוצים להגיע לתוצאות ,לרדת באחוזי השומן ולרדת במשקל הכינו תוכנית מסודרת ומפורטת מראש עם הצעדים שאתם צריכים לעשות לאורך כל הדרך. התוכנית תכלול את תפריט התזונה שלכם,את סוגי האימונים שאתם צריכים לעשות,את סדר היום החדש שלכם ועוד.כדי להגיע לתוצאות בחיים עדיף תמיד לבוא עם תוכנית מסודרת מראש , ניתן להשתמש באפלקציות שיאפשרו לכם לרכז את התוכנית שלכם ולאפשר לכם לעקוב אחרי ההתקדמות שלכם
   2. בנו תפריט תזונה מדויק- תבנו לעצמכם תפריט תזונה שלפיו אתם יודעים בדיוק מה המאכלים שאתם יכולים לאכול ומאיזה מאכלים אתם רוצים להמנע.
   3. הפחיתו בצריכת האלכוהול– אלוכהול מכיל הרבה פחמימות השתדלו לצרוך פחות אלכוהל במהלך השבוע.
   4. ליווי של איש מקצוע- מזל שאנחנו בשנת 2021 ותחום התזונה והבריאות מספיק התפתח ויש לנו אנשי מקצוע שיוכלו לכוון אותנו להגיע לתוצאות מדהימות.צרו קשר עם מאמני כושר , יועצי תזונה ותסמכו עליהם שהם יתנו לכם את העזרה שאתם זקוקים לה.
   5. התמדה ורצון – לכולנו קשה מאוד לשנות הרגלים שאנחנו רגילים אליהם ולהחליף את תפריט התזונה,כולנו אוהבים לאכול אוכל לא בריא.אך אם אתם רוצים באמת להגיע לתוצאות ולהוריד את אחוזי השומן שלכם אתם חייבים לשנות את הגישה שלכם ולהיות חזקים ולנסות להקפיד לשמור על תוכנית התזונה שלכם בצורה קפדנית.
   6. תבצעו מדדים – לפני שאתם מתחילים בתהליך הורדת אחוזי השומן והורדת המשקל שלכם תבדקו את המדדים שלכם בכל שלב, חשבו את אחוזי השומן שלכם, חשבו את BMI שלכם , חשבו את BMR ואת כמות הקלוריות שאתם צריכים לצרוך בכל יום,חשבו כמה כוסות מים אתם צריכים לצרוך בכל יום ועוד.
   7. הפחיתו בצריכת ג’אנק פוד  – המנעו מלאכול אוכל מטוגן ועם הרבה שומן
   8. שתו הרבה מים – הכנסו למחשבון כמות כוסות המים המומלצות ליום ותדעו כמה מים אתם צריכים לשתות בכל יום על מנת לשמור על חיים בריאים ולרדת באחוזי השומן שלכם
   9. תשנו טוב בלילה- תוודאו שאתם ישנים לפחות 8 שעות בלילה 
   10. פעילות גופנית – בצעו פעילות גופנית לפחות 3-4 פעמים בשבוע  שלבו אימוני כוח ואימוני אירובי.

    

מחשבון BMR
מחשבון הערכת אחוז השומן בגוף
מחשבון אחוזי השומן בגוף זה כלי שנועד לעזור לך להעריך איזה אחוז ממשקל הגוף הכולל שלך הוא שומן בגוף. אם אי פעם תהיתם מה אחוז השומן בגופכם, זה המקום המושלם לבדוק את זה. נסביר לך בפירוט לא רק מה החשיבות של מידע זה, אלא גם כיצד לחשב את שומן הגוף שלך (כולל כמה שיטות חלופיות למדידתו) וניתן לך כמה הנחיות כלליות לגבי הפחתת אחוזי השומן בגופך.יש לציין שהתוצאות של המחשבון שלנו אינם מדויקות , ישנם משתנים רבים שלא ניתן לצפות ולחשב בצורה מדויקת במידה ואתם רוצים הבחנה מדויקת יותר ניתן לפנות לרופא או למומחה תזונה.